• SEDLA
  • EQUITATION / WESTERN DRESSAGE / TRAIL
EQUITATION SADDLE

​1. WESTERN DRESSAGE SADDLE
  • Tato sedla jsou určena pro jezdce s vyššími jezdeckými ambicemi. Ojedinělá sedlová konstrukce umožňuje sed hodně podobný klasické anglické drezuře (jak to jen lze technicky provést při zachování vzhledu a funkce westernového sedla...)
Tento konkrétní typ sedla vznikl kompletně v mé dílně, opět ve spolupráci s jezdci v USA. Sedlo se dá používat i jako cestovní nebo rekreační. Je ideální i pro začínající jezdce, protože podporuje správný sed.Jak to funguje?
Nejsou to žádná fialová kouzla. Díky dlouhodobým praktickým zkouškám jsme postupně došli ke speciálnímu zakřivení Bars.
Ve správné kombinaci Bars se středovými typy sedlových závěsů, nevzniká na zádech koně tlak v jednom místě (suché fleky, otlaky). Díky stálému mírnému pohybu v podélné ose sedla není porušeno prokrvení v kritických místech v okolí kohoutku (nad a za lopatkou).
Těžiště jezdce je maximálně sníženo tím, že základ posedlí je zabroušen směrem dolů - do Bars (nepřidávám vrstvy směrem nahoru). Tím je docílena nejnižší pozice jezdce nad hřbetem koně.  Jezdec je cíleně posunut co nejvíce dopředu, do svislého těžiště koně (nad 13.-15. hrudní obratel). To podporuje obratnost koně ve všech činnostech na kroužcích a zkracuje reakční dobu na přenášení váhy jezdce.
Profil posedlí s vyšším a mělkým Cantle nedovoluje jezdci vyvalit se dozadu - jak to je u dlouhých sportovních sedel, ale udržuje svislou osu jezdce co nejvíce u těžiště koně. Odpadá tak negativní vliv dlouhého sedla na pozici jezdce a kůň není obtěžován odstředivou silou jezdce sedícím v zadní části sedla - za těžištěm koně a jeho zpožděním za pohybem koně.

​Nabídka tohoto typu sedla je v našich poměrech ojedinělá. Tyto vlastnosti totiž nelze přičarovat pouhým pojmenováním sedla (jak je u některých mých kolegů zvykem), ale sedlo musí výše popsané vlastnosti také vykazovat...

​Posledním bonusem equitation sedla je velká tolerance k více formátům koně, což bylo mým zájmem při konstrukci tohoto typu. Je to opět výsledek správné kombinace délky Bars a jejich podélného i příčného zakřivení.
Tyto úpravy jsou provedeny v souladu s biomechanikou pohybu zad koně. To je hlavní rozdíl od dlouhých a plochých Bars, používaných u sportovních westernových sedel.

2. EQUITQTION / TRAIL
​Verze sedla Equitation Trail je sedlo cestovní - čili trailové. U této verze je použit nižší, více položený Cantle a jiný typ forku, naklopený dopředu. Obě úpravy prakticky zvětšují prostor v sedle, potřebný při zdolávání členitějšího nebo zalesněného terénu. Ty důležité vlastnosti, popsané výše, u tohoto typu sedla zůstávají z velké části zachovány. Je zde však podstatně zvýrazněno "pohodlí" jezdce - celé měkké posedlí, nižší Cantle pro snazší časté nasedání a slézání ze sedla a celkově nižší profil sedla, široké třmeny a sedlové struny pro uvázání všeho potřebného na delší cestu. Dovybavit sedlo lze sedlovými brašnami, poprsákem a zadním podbřišníkem.Sedlo Equitation Trail se sedlovými brašnami (Saddle Bags Round 9" x 9")
EQUITATION / WD
Na objednávku
Zobrazit detaily Dotaz k produktu
EQUITATION / WD
Na objednávku
Zobrazit detaily Dotaz k produktu
EQUITATION / WD
Na objednávku
Zobrazit detaily Dotaz k produktu
WESTERN/COWBOY DRESSAGE
Na objednávku
Zobrazit detaily Dotaz k produktu
Zobrazit detaily Dotaz k produktu
Zobrazit detaily Dotaz k produktu